Preposlať Audi Q5

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi Q5

15.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Tak toto je Audi Q5. Oficiálne predstavenie prebehne 20. apríla 2008 na autosalóne Beijing Motor Show, ale fotografie pripravovaného SUV sa objavili už týždeň pred premiérou. Jedná sa o priameho konkurenta BMW X3. Predaj začne koncom roka 2008.

Tak toto je Audi Q5. Oficiálne predstavenie prebehne 20. apríla 2008 na autosalóne Beijing Motor Show, ale fotografie pripravovaného SUV sa objavili už týždeň pred premiérou. Jedná sa o priameho konkurenta ~2 a Mercedes Benz GLK. Predaj začne koncom roka 2008.

Audi Q5

Jedná sa o menšiu, ekonomicky prívetivejšiu verziu až prehnane veľkého automobilu ~2. Q5 ale sedí na inej platforme, takže žiadne ~4 pod slušivým kabátom nenájdete. Najviac častí a technológií preberá od svojich súrodencov, modelov ~5 a ~6. Takže podvozok, zavesenie kolies a brzdy. Problém emisií je veľmi aktuálny, takže Audi proste muselo k neekologickej Q7 vytvoriť umiernenejšiu a úspornejšiu verziu. Audi Q5 vychádza designovo z modelu Cross Cabriolet quattro, ktorý bol predstavený pred rokom. Audi proste na kabriolet pridalo len A, B, C a D stĺpiky a strechu. No a nový automobil je na svete.

Audi Q5

Audi Q5

Jediná verzia bude pre päť ľudí. Aj napriek nárastu a nespornú popularitu siedemmiestnych SUV automobilov, sa Audi rozhodlo, že sa vydá vlastnou cestou a tento prvok do Q5 nezahrnie. Samozrejmosťou je stály pohon 4X4. Pri normálnych podmienkach je 60 % výkonu posielané na zadné kolesá. Čo sa týka motorov, dá sa očakávať paleta z modelu A4, teda okrem toho z RS4. Špekuluje sa tiež o tom, že základný model bude v ponuke s motorom 2.7 TDI a pohonom len predných kolies, ale to ešte nie je isté. Na výber budú dve prevodovky, klasický 6-stupňový manuál a robotizovaná prevodovka CVT. Predné svetlomety obsahujú efektívne LED diódy, ktoré sú veľmi moderné a pekné. Neskôr pribudne ekologická varianta AdBlue.

Audi Q5

Podľa prvých fotografií a správ sa dá povedať, že o úspešný predaj sa tento automobil určite báť nemusí. Je tak isto dosť možné, že sa mu podarí zosadiť z trónu jednu z najväčších hviezd, BMW X3. To sa ale uvidí až na konci roka. Základná cena ešte nebola stanovená.

Audi Q5

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 21

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi Q5


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.