Preposlať Alfa Romeo 149

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Alfa Romeo 149

14.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Včera bola na okruhu Nurburgring zahliadnutá nová Alfa Romeo s označením 149. Jedná sa o nástupcu hatchbacku nižšej strednej triedy 147 a nový model je veľmi podobný svojmu súrodencovi, konceptu Alfa Romeo Mito.

Včera bola na okruhu Nurburgring zahliadnutá nová Alfa Romeo s označením 149. Jedná sa o nástupcu hatchbacku nižšej strednej triedy 147 a nový model je veľmi podobný svojmu súrodencovi, konceptu ~1 a bola zakrytovaná presne podľa svojho nevlastného brata, ~2. Utajenie sa podarilo veľmi dobre a tieto dva modely sú od seba k nerozoznaniu.

Alfa Romeo 149

Alfa Romeo 149

Takže urobiť si obrázok o designe automobilu nie je vôbec jednoduché. Ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o Alfa Romeo, dá sa očakávať výrazne športový vzhľad a podobnosť s modelom 147. Predná časť by mala obsahovať klasickú šípovitú masku chladiča, bez nej by si asi Alfa Romeo nikto nedokázal predstaviť. Zadné svetlá by mali byť podobné, aké má model Mito, ktorý je jeden z najkrásnejších malých automobilov, ktoré sa budú v blízkej budúcnosti predávať. Ostatné detaily sú prísne utajené, rovnako, ako design interiéru. Dá sa ale očakávať, že v blízkej dobe sa bude testovať už menej zakrytovaný model, a to na verejných cestách.

Alfa Romeo 149

Alfa Romeo 149

Alfa Romeo 149

Väčšinu hardwaru, tak isto, ako aj podvozkovú platformu, bude Alfa 149 zdieľať s Fiatom Bravo. To je len dobre, pretože sa jedná o veľmi kvalitný automobil s dobrým dielenským spracovaním. Dĺžka automobilu by mala byť 4336mm a bude nižší než Bravo. Čo sa týka motorov, benzínové budú zahŕňať preplňované 1.4 l s výkonmi 120 / 150 koní a krútiacim momentom 200 / 230 Nm. Dieselové motory budú zo začiatku reprezentovať jednotky 1.6 l Multijet s výkonom 120 koní a krútiacim momentom 300 Nm. Vrcholom v dieselovej ponuke bude 1.9 Multijet s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 320 Nm. Dá sa očakávať aj ostrá verzia GTA, ktorá by mala podľa predbežných informácií disponovať výkonom vvyše 250 koní. Alfa Romeo 149 by sa na trh mala dostať pravdepodobne začiatkom roka 2009.

Alfa Romeo 149

Alfa Romeo 149

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Alfa Romeo 149


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.