Preposlať Nissan Qashqai+2

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nissan Qashqai+2

09.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

O tom, že Nissan sa chystá vyrobiť Qashqai aj v sedemmiestnej verzii kolovali ,,overené" správy už dávno, ale veľa ľudí tomu neverilo. No a tak Nissan predstavil novú verziu tohto päťmiestneho crossoveru nižšej strednej triedy s názvom Nissan Qashqai+2.

O tom, že Nissan sa chystá vyrobiť Qashqai aj v sedemmiestnej verzii kolovali ,,overené" správy už dávno, ale veľa ľudí tomu neverilo. No a tak Nissan predstavil novú verziu tohto päťmiestneho crossoveru nižšej strednej triedy s názvom Nissan Qashqai+2. Správne, +2 znamená, že v automobile nájdete sedem miest na sedenie.

Nissan Qashqai+2

Fotografie nie sú žiadne veľké predstavenie. Automobil vyzerá na prvý pohľad úplne, ako predtým. Pokiaľ si vezmete na pomoc meter, zistíte, že automobil vyrástol o 211 mm na dĺžku, rázvor kolies sa znížil o 135 mm a strop vozidla teraz leží o 38 mm vyššie. Trochu sa zmenili aj A stĺpiky. Takže klasika, nový automobil je dlhší, vyšší a priestornejší, ako jeho predchodca. Pokiaľ ale neuvidíte klasickú verziu stáť hneď vedľa tejto zväčšenej, rozdiel vôbec nespoznáte. Trend v súčasnej dobe velí, snažiť sa dať sedem sedadiel snáď do každého auta. Tento model je o 100 kg ťažší, než päťmiestna verzia, takže dynamika trochu zaostáva. Podstatne sa zmenšil aj nákladový priestor, teraz už tu skoro žiaden nie je.

Nissan Qashqai+2

Je ale jasné, že na zadných sedadlách sa pohodlne usadia tak prinajlepšom len deti, alebo takt štíhli dospelí. Po meste môžu zadné sedadlá slúžiť ako pohotovostné aj dospelým, ale dlhšiu cestu by sme v nich absolvovať skutočne nechceli. Tento model sa do predaja dostane v júli 2008 a prvý trh, na ktorom sa objaví, je anglický. Klasická verzia Qashqai sa v Európe predáva veľmi dobre, za minulý rok našlo svojho zákazníka na 353 tisíc automobilov. Takže sa dá očakávať úspech aj v predĺženom modeli. Základná cena zatiaľ nebola stanovená, ale je logické, že bude vyššia, než pri klasickej verzii.

Nissan Qashqai+2

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nissan Qashqai+2


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.