Preposlať Lamborghini Ferruccio

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lamborghini Ferruccio

07.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Lamborghini znovu oživilo koncept Ferruccio po tom, čo bol kvôli malému záujmu zákazníkov uložený do ľadu. O design sa postaral návrhár Magvisio, ktorý sa zaoberá výhradne tvorením superšportov na objednávku.

Lamborghini znovu oživilo koncept Ferruccio po tom, čo bol kvôli malému záujmu zákazníkov uložený do ľadu. O design sa postaral návrhár Magvisio, ktorý sa zaoberá výhradne tvorením superšportov na zákazku.

Lamborghini Ferruccio

Lamborghini Ferruccio

Ako základ tohto automobilu poslúžil klasický superšport Murcielago LP640. Ferruccio by malo byť rýchlejšie, než všetky Lamby, ktoré boli doposiaľ vytvorené a jeho maximálna rýchlosť je 370 km/h. Designér Magvisio sa až doposiaľ zaoberal hlavne súkromnými zákazkami a toto je po prvýkrát, čo navrhoval automobil pre sériovú výrobu. A je potrebné povedať, že sa mu to skutočne podarilo. Jedná sa určite o jeden z najpríťažlivejších superšportov, aké sme kedy videli. Lamborghini uviedlo, že vážny záujem o automobil zatiaľ prejavili traja zákazníci.

Lamborghini Ferruccio

Lamborghini Ferruccio

Pod kapotou bude motor V12 so zdvihovým objemom 6.5 litra s výkonom 630 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Výkon je prenášaný na všetky štyri kolesá a automobil zrýchli z 0 na 100 km/h za 3 sekundy. Pod zliatinovými kolesami sú umiestnené keramické brzdy s priemerom 330 mm. Kvôli úspore hmotnosti je šasi vytvorené z ľahkého, karbónového kompozitu. Z karbónu sú dokonca aj dvere a sedadlá. Nedá sa teda predpokladať, že by mal tento automobil nejak nízku cenu. Základná cena je 750 tisíc libier (asi cca 31 miliónov korún slovenských). Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, zákazníci môžu začať objednávať automobil v septembri 2008.

Lamborghini Ferruccio

Lamborghini Ferruccio

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lamborghini Ferruccio


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.