Preposlať Mercedes Benz triedy E - nová generácia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

15.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Prinášame vám zatiaľ najlepšie fotografie novej generácie Mercedesu Benz triedy E, aké boli nafotené. Zakrytovaný automobil bol zachytený pri testovaní priamo v nemeckých uliciach. Podarilo sa vyfotiť aj interiér...

Prinášame vám zatiaľ najlepšie fotografie novej generácie Mercedesu Benz triedy E, aké boli nafotené. Zakrytovaný automobil bol zachytený pri testovaní priamo v nemeckých uliciach. Podarilo sa vyfotiť aj interiér, aj keď len trochu a karosársku verziu kombi. Všetky karosárske verzie budú k dispozícii aj vo verzii hybrid.

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

Súčasné svetlomety triedy E boli nahradené novými, ktoré sú vypracované v štýle modelu CLS. Zvyšok designu odkazuje na nové modely automobilky a má oveľa ostrejšie tvary a celkovo pôsobí veľmi dynamickým dojmom. Tak isto, ako trieda C novej generácie. Zadné svetlá sú umiestnené v strede zadnej časti a pripomínajú model S. Bohužiaľ interiér nebol vyfotený trochu lepšie, takže urobiť si o ňom obraz je trochu problém. Malo by sa ale jednať o mix štýlov modelov C, R a S. Už v základe bude v automobile farebný displej s navigáciou a grafickým prehrávačom MP3.

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

Automobil by mal byť napchatý technologickými vymoženosťami, ako len to dnešná technika umožňuje. Čo sa týka motorov, tie prešli modernizáciou a sú výkonnejšie a úspornejšie, než predtým. Základný dieselový motor bude mať zdvihový objem 2.2 litra a hneď po ňom nasleduje V6 3.0. Časom sa určite objaví aj výkonnejší diesel, pravdepodobne V8.

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

Základný benzínový motor bude mať objem 1.8 litra a bude doplnený mechanickým kompresorom. Najvyššia verzia bude mať klasické označenie AMG a motor V8 6.2 litra. Hybridné verzie budú obsahovať dieselový motor 2.2 litra a ich najvyšší krútiaci moment bude 560 Nm. Maximálna produkcia emisií CO2 v modeloch Bluetec bude púhych 134 g/100 km. Automobil sa dostane do predaja začiatkom roka 2009. Ceny zatiaľ neboli zverejnené, ale oproti súčasnej generácii, ako to už býva pri nových modeloch, budú pravdepodobne vyššie.

Mercedes Benz triedy E - nová generácia

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mercedes Benz triedy E - nová generácia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.