Preposlať Toyota Avensis

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Toyota Avensis

27.02.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Včera boli prevádzané finálne testy celkom nového modelu Toyoty Avensis. Tento test prebiehal vo Švédsku, kde sa skúšala účinnosť kúrenia a odolnosť proti nízkym teplotám. Oficiálne sa Avensis predstaví na autosalóne v Tokiu.

Včera boli prevádzané finálne testy celkom nového modelu Toyoty Avensis. Tento test prebiehal vo Švédsku, kde sa skúšala účinnosť kúrenia a odolnosť proti nízkym teplotám. Oficiálne sa Avensis predstaví na autosalóne v Tokiu. Výroba tohto automobilu bude prebiehať v továrni v Derbyshire, v ktorej sa vyrába aj ~1. Toyota tiež prehlásila, že nová Avensis sa bude vyrábať aj v prevedení hybrid. Medzi najväčších rivalov tohto automobilu strednej triedy patrí ~2 alebo ~3.

Toyota Avensis

Hybridná verzia sa bude vyrábať len v Anglicku a bude sa vyvážať aj do Japonska. Je to vôbec po prvýkrát, čo sa budú automobily Toyota dovážať do svojho rodiska. V roku 2015 má automobilka v pláne predať okolo milióna hybridov. Základný benzínový motor bude mať objem 1.8 litra a pokiaľ budete pokukovať po dieseli, na výber bude 2.0 a 2.2 s rôznymi výkonovými parametrami. Je dosť možné, že sa objaví aj maloobjemový diesel, ako napr. v ~4.

Toyota Avensis

Automobil bol žiaľ zachytený len s ochraným zakrytím. Podľa našich zdrojov bude mať podobný štýl ako nový ~5. O interiéri zatiaľ nepadlo ani slovo, ale tu sa žiadne experienty pravdepodobne konať nebudú. Toyota zostane pri kvalitných plastoch a dobrom ergonomickom usporiadaní. Na trh sa tento automobil dostane pravdepodobne začiatkom roka 2009. Základná cena sa bude pohybovať okolo 16 tisíc liber (asi 720 tisíc Sk). Pokiaľ bude tento model aspoň tak dobrý ako predchodcea má sa konkurencia čoho báť.

Toyota Avensis

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Toyota Avensis


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.