Preposlať Renault Laguna GT

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Renault Laguna GT

25.02.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Na tomto automobile nenájdete nikde znak divízie Renaultsport, ale vedzte, že by si ju zaslúžil. Táto divízia nám priniesla skvelé Clio Cup a dokonalý Megan Sport. A teraz nám prináša novú Lagunu GT...

Na tomto automobile nenájdete nikde znak divízie Renaultsport, ale vedzte, že by si ju zaslúžil. Táto divízia nám priniesla skvelé Clio Cup a dokonalý ~1. A teraz nám prináša novú Lagunu GT. Jeden z hlavných rozdielov oproti sériovej verzii je pohon všetkých kolies. Laguna s pohonom 4x4 je tu úplne po prvýkrát a tak sa dá očakávať, že sa Renaultsport veľmi snažil.

Renault Laguna GT

Pohon všetkých kolies je s úpravami prevzatý zo supersportu Nissan GT-R. Vďaka tomu má automobil dokonalú trakciu a stabilitu. Systém pohonu je veľmi vyspelý a pri prvom teste sa Laguna postavila proti ~2 v disciplíne slalom. A vyhrala. Rovnaký druh pohonu a adaptívne riadenie bude používať tiež Laguna Coupé. Adaptívne riadenie funguje skvele, v nízkych rýchlostiach môžete točit volantom jedným prstom a vo vyšších zasa volant tuhne a zlepšuje sa tak istota a stabilita vozidla.

Renault Laguna GT

Renault Laguna GT

Môže Laguna GT poraziť ~3? Nie tak celkom. Výkonostným zameraním hrá OPC inú ligu. Vectra môže disponovať výkonom až 280 koní. To Lagunu GT môžete mať s motorom s objemom 2.0 litra. Dieslová verzia je naladená na 180 koní a benzínová na 205. Vďaka tomu je Laguna GT oveľa lacnejšia než Vectra OPC. Oba motory sú spojené so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a v základe dostanete 18 palcové liate kolesá. Logo GT nájdete len na stĺpiku predných dverí. Základná cena by sa mala pohybovať zhruba na 970 tisícoch korún a do predaja sa Laguna GT dostane v priebehu apríla 2008.

Renault Laguna GT

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 10

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Renault Laguna GT


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.