Preposlať Mercedes F700

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes F700

23.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Jedna z nespochybniteľných hviezd na Frankfurtskom autosalóne nebolo tak úplne auto, jednalo sa totiž skôr o motor. Nesie označenie DiesOtto a je umiestnený v hviezdnom koncepte Mercedes F700.

Jedna z nespochybniteľných hviezd na Frankfurtskom autosalóne nebolo tak úplne auto, jednalo sa totiž skôr o motor. Nesie označenie DiesOtto a je umiestnený v hviezdnom koncepte Mercedes F700.

Mercedes F700

Na tomto automobile je všetko impozantné, ale motor je doslova revolučný. Je to takmer dokonalá kombinácia ekológie a výkonu a dá sa očakávať, že tento model spôsobí na poli spaľovacích motorov revolúciu. V stručnosti, motor má zdvihový objem 1.8 litra, štyri valce a spaľuje benzín. Koncept F700 je založený na základne triedy S, čo znamená že je skutočne rozmerný. Je ešte o kúsok dlhší, ako S Class. Ale dynamika, ktorú tento motor poskytuje tak veľkému autu, je skutočne impozantná. Zrýchlenie z 0-100 km/h automobil zvládne za skvelých 7.5 sekundy a má výkon 238 koní. Je teda plne porovnateľný s motorom 3.5 V6.

Mercedes F700

Ale čo je na tomto motore najlepšie, je spotreba paliva a produkcia CO2. Spotreba sa pohybuje na 5.3 l/100 km a motor produkuje emisie 123 g/km. Na tak veľké auto sú to skoro neuveriteľné hodnoty. Za všetko môže dômyselný systém zážehu paliva, ktorý kombinuje to najlepšie z benzínového a dieselového motora. Zo začiatku motor beží v štandardnom benzínovom móde, kedy iskra zapaľuje benzín, ktorý je vstrekovaný priamo do valcov. Po zahriatí na prevádzkovú teplotu sa motor prepne do ekonomickejšieho ,,diesel" módu. Vzrastie kompresný pomer a deaktivuje sa zapaľovanie sviečkou.

Mercedes F700

Šikovná vec, ktorá je naviac umiestnená v šikovnom aute. Model F700 je označený ako výskumné auto a dá sa predpokladať, že je to základ ďalšej generácie S Class. Na prvý pohľad zaujme predovšetkým obrovská maska chladiča a 21 palcové kolesá. Je to proste obor. Pravé zadné dvere sa otvárajú proti predným a pravé zadné sedadlo sa dá otočiť proti smeru jazdy. Takže si budete pripadat ako v londýnskom taxi, len bez hlúpej konverzácie a v trochu väčšom luxuse. Nájdete tu napríklad veľký LCD televízor. Palubná doska je svojou veľkosou tiež trochu prehnaná, ale plne funkčná a účelná.

Mercedes F700

Na palube nájdete ešte množstvo ďalších inteligentných technológií, ako je napríklad skener, ktorý sníma povrch vozovky a podľa toho nastavuje hydraulické tlmiče. Ale ten motor, to je proste niečo úžasné! Mercedes odhaduje, že by ho mohol začať vyrábať už do piatich rokov. Len si predstavte, ako by bol ekonomický v akomkoľvek modeli z rady C.

Mercedes F700

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 16

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mercedes F700


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.