Preposlať Rolls-Royce Phantom Coupé

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Rolls-Royce Phantom Coupé

05.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Je známe, že Rolls-Royce nepredáva milióny automobilov ročne, ale svojím spôsobom sa jedná o veľmi úspešnú automobilku. V minulom roku si svoj Rolls kúpilo 1010 zákazníkov, čo je o 25 % viac, než v roku 2006 a oveľa viac, než koľko ľudí si kúpilo Maybach.

Je známe, že Rolls-Royce nepredáva milióny automobilov ročne, ale svojím spôsobom sa jedná o veľmi úspešnú automobilku. V minulom roku si svoj Rolls kúpilo 1010 zákazníkov, čo je o 25 % viac, než v roku 2006 a oveľa viac, než koľko ľudí si kúpilo Maybach. A predaje ešte určite vzrastú, po uvedení tohto nového modelu s názvom Phantom Coupé.

Rolls-Royce Phantom Coupé

Tento dvojdverový automobil bol ako koncept predstavený pred dvoma rokmi na Geneva Motor Show pod názvom 101EX koncept. Nasledujúci rok bol koncept upravený a premenovaný na Drophead Coupé a ten istý rok vyhral cenu Najlepší koncept roka 2007.

Rolls-Royce Phantom Coupé

Čo má nový model vlastne nového?

Exkluzivita vozidiel Rolls-Royce sa každým rokom zvyšuje a vďaka uvedeniu kabrioletu sú ešte exkluzívnejšie. Oproti konceptu z minulého roku je tu mierne upravená maska chladiča a automobil pôsobí celkovo trochu viac športovo. Tento model sa už dá predobjednať a má ho objednaný napríklad televízny producent Simon Cowell.

Rolls-Royce Phantom Coupé

Pod kapotou drieme motor V12 s objemom 6.75 litra, ktorý má výkon 453 koní a krútiaci moment 725 Nm. Zrýchlenie z 0-100 km/h zvládne tento automobil za 5.7 s. Štartovacia cena by mala byť 300 tisíc libier (asi 13 miliónov našich korún). V roku 2010 naviac príde na trh najmenší Rolls všetkých čias, ktorý prinesie do automobilky prvý hybrid a bude priamou konkurenciou ~1 a ~2.

Rolls-Royce Phantom Coupé

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Rolls-Royce Phantom Coupé


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.