Preposlať Lexus V10 LF-A

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexus V10 LF-A

11.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kým čakáme, až automobilka Lexus konečne predvedie svoje superauto V10 LF-A (max. rýchlosť 320 km/h) zo stavu konceptu do sériovej výroby, na Detroit Motor Show predstavila ďalšiu verziu, a síce kabriolet.

Kým čakáme, až automobilka Lexus konečne predvedie svoje superauto V10 LF-A (max. rýchlosť 320 km/h) zo stavu konceptu do sériovej výroby, na Detroit Motor Show predstavila ďalšiu verziu, a síce kabriolet. Jednalo sa o jeden z najkrajších a najpríťažlivejších automobilov na tejto významnej automobilovej akcii.

Lexus V10 LF-A

Čo je na tejto verzii nové?

Okrem toho, že chýba strecha, základná karoséria je úplne rovnaká, ako vo verzii kupé, ktoré bolo predstavené pred dvoma rokmi na rovnakej automobilovej konferencii. Automobil má plátenú skladaciu strechu a mohutný automatický spoiler, ktorý sa vysunie pri určitej rýchlosti. Tento roadster bude len dvojmiestny. Motor zostal samozrejme rovnaký. Je to V10, má objem 5.0 litrov a výkon okrúhlych 500 koní. Maximálna rýchlosť zostala rovnaká, a síce 320 km/h. V interiéri sa dočkala verzia roadster oproti kupé niekoľkých zmien. Palubná doska je v červeno-striebornej kombinácii a sedadlá sú v strieborno-bielej farbe.

Lexus V10 LF-A

F znamená šport...

Každá automobilka má špeciálne označenie pre svoje športové vozidlá. Lexus ho až do nedávna nemala. Športová divízia F sa oficiálne predstavila presne pred rokom, kedy sa uviedla vrcholnou verziou sedanu IS-F. Jedná sa o priameho konkurenta ~1 a ~2. Obsahuje motor V8 s objemom 5.0 litrov s výkonom 416 koní. Zrýchlenie z 0-100 km/h zvládne tento supersedan za 4.8 sekundy. Superšport LF-A je ale úplne iná liga. Jedná sa totiž o konkurenta Lamborghini a Ferrari. Len škoda, že na tento automobil si budeme musieť počkať až do roku 2010.

Lexus V10 LF-A

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexus V10 LF-A


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.