Preposlať Audi R8 V12

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi R8 V12

03.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ponáte supersport ~3? Určite áno. A čo by ste povedali na nový motor V12, twin-turbo a s objemom 6.0 litrov? Skvelé, však? Výkony tohto mega-motoru sú 493 koní a obrovských 1000 NM. To pre poháňané kolesá nie je veľmi dobrá správa....

Ponáte supersport ~3? Určite áno. A čo by ste povedali na nový motor V12, twin-turbo a s objemom 6.0 litrov? Skvelé, však? Výkony tohto mega-motoru sú 493 koní a obrovských 1000 NM. To pre poháňané kolesá nie je veľmi dobrá správa, pretože to asi bez pretáčania nezvládnu. A teraz tá najväčšia rana. Jedná sa o DIESEL. Toto sú prvé fotografie dieselového konceptu, ktorý automobilka predstavila na Detroit Motor Show.

Audi R8 V12

Audi R8 V12

Audi ďalej sľubuje, že motor splní emisnú normu euro6, ktorá vstúpi do platnosti až v roku 2014. Za toto patrí vďaka hlavne novej technológii AdBlue, ktorá emisie znižuje. Aj napriek tomu, že sa jedná o s nadsadením ,,zelený" model, nie je Audi R8 TDi pomalé, práve naopak. Celý krútiaci moment je k dispozícii už od 1750 ot/min a pokračuje až na hranicu 3000 ot/min. Zrýchlenie 0-100 km/h zvláda tento automobil za 4.2 sekundy, čo je o 0.6 sekundy lepší výsledok než klasická R8. Maximálna rýchlosť je 290 km/h. V základnej výbave nájdete aj keramické brzdy.

Audi R8 V12

Audi R8 V12

Aj napriek tomu, že je nová R8 neobyčajne rýchla, zvuk pravdepodobne nebude ten z najšportovejších. Audi síce sľúbilo, že sa bude snažiť zvuk vylepšiť, ale nedá sa predpokladať, že by dosahoval kvality modelu s benzínovým motorom V8 4.2 FSI. Červené pole otáčkomeru začína na 4500 ot/min. Interiér je ináč veľmi podobný klasickému modelu. Tento drsný diesel sa v blízkej dobe dostane tiež do modelov ~1 a ~2. Ďalej sa uvažuje tiež o otvoreným modelom spider. R8 TDi má nové nasávacie otvory a upravenú prednú masku chladiča. Pristane mu to viac, ako kedykoľvek predtým.

Audi R8 V12

Audi R8 V12

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 10

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi R8 V12


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.