Preposlať Saab 9-4X

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Saab 9-4X

03.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Toto sú prvé oficiálne fotografie nového modelu Saab 9-4X, čo je pre automobilku Saab tak trochu skok do neznáma. Zatiaľ sa síce jedná len o prototyp, ale sériová výroba už bola oficiálne oznámená a na trh sa toto SUV dostane v priebehu roku 2009.

Toto sú prvé oficiálne fotografie nového modelu Saab 9-4X, čo je pre automobilku Saab tak trochu skok do neznáma. Zatiaľ sa síce jedná len o prototyp, ale sériová výroba už bola oficiálne oznámená a na trh sa toto SUV dostane v priebehu roku 2009. Automobil je postavený na platforme nového Cadillacu crossover a pár designových rysov si prevzal z konceptu ~1. Saab 9-4X vyzerá skutočne impozantne a stačí si odmyslieť 21-palcové zliatinové kolesá a máte jeho sériovú podobu.

Saab 9-4X

Saab 9-4X

Väčšími úpravami pravdepodobne prejde interiér, ktorý sa do sériovej verzie dostane v trochu inej podobe. Automobil dostane do kufra špeciálny lyžiarsky box, ktorý vyrobila známa lyžiarska firma Salomon. Do kufra sa vám tak vojdú tri páry lyží aj s paličkami a dve helmy. V kufri nájdete tiež vyhrievanú priehradku, v ktorej udržíte svoje lyžiarky pekne v teple. V interiéri konceptu nás ohromila palubná doska, ktorá je obklopená kvalitným zeleným plastom. Podobným interiérom sa môžu pochváliť koncepty ďalšej švédskej automobilky, a síce Volva.

Saab 9-4X

Saab 9-4X

Skoro všetky moderné technológie, ktoré sú použité v novom Saabe, sú pripravené k výrobe. Rovnako, ako celkom nový motor a systém pohonu všetkých kolies. Motor má zdvihový objem 2.0 litra, je preplňovaný turbodýchadlom a produkuje viac, než úctyhodných 300 koní a 400 Nm. Ďalej sa môže pochváliť priamym vstrekovaním paliva a premenným časovaním ventilov VVT. A naviac môže spaľovať aj bioethanol E85. Litrový výkon 150 koní na liter je skutočne veľmi nadpriemerný.

Saab 9-4X

Saab 9-4X

Ďalšou vecou pripravenou do sériovej výroby je pohon všetkých kolies, ktorý sa volá XWD. Bol už predstavený v poslednej verzii sedanu 9-3 a dokáže rozdeľovať točivý moment podľa potreby medzi prednú a zadnú nápravu. Automobilka ho ďalej použije v modeloch 9-5 a 9-1, čo je konkurencia pre ~2.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Saab 9-4X


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.