BMW


Preposlať BMW 5 novej generácie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW 5 novej generácie

07.01.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nová verzia BMW radu 5 sa už chystá k svojmu oficiálnemu predstaveniu a tento týždeň bol zahliadnutý prvý prototyp. Pod všetkým tým maskovaním sa ukrýva nástupca súčasného, veľmi úspešného radu, ktorý sa dostane do predaja začiatkom roku 2009.

Nová verzia BMW radu 5 sa už chystá k svojmu oficiálnemu predstaveniu a tento týždeň bol zahliadnutý prvý prototyp. Pod všetkým tým maskovaním sa ukrýva nástupca súčasného, veľmi úspešného radu, ktorý sa dostane do predaja začiatkom roku 2009. Podľa profilu sa dá rozoznať veľmi krátky predný previs a zväčšená platforma, takže sa dá predpokladať väčší batožinový priestor aj priestornejší interiér. Vzhľadom k úspechu predchádzajúceho modelu bude jeho prekonanie veľmi ťažké, ale určite nie nemožné.

BMW 5 novej generácie

Design novej 5-ky nebude tak veľmi šokovať, ako súčasné nové modely BMW. Automobil plne využíva LED diódy, čo radikálne zmenilo jeho tvár. Okolo predných svetlometov sa nachádza ,,obočie" z LED diód, čo je veľmi efektné a inšpirácia v najnovších modeloch Audi je zrejmá. Ale aj tak najviac inovácií sa bude nachádzať pod kapotou. Inžinieri BMW usilovne pracujú na vylepšení skvelých jazdných vlastností, ktorými sa môže pochváliť súčasný model. Usilovne sa tiež pracuje na zelenej verzii.

BMW 5 novej generácie

Nový model trochu vyrástol a dostal sa tak skoro až na 5 metrov dĺžky. Kvôli udržaniu priaznivej možnosti použili konštruktéri veľké množstvo hliníka. Prevažná časť motorov je prevzatá zo súčasného modelu. Ale uvažuje sa tiež o zaradení nového motora 4.0 V8, ktorý má turbodýchadlo a výkon vyše 400 koní.

BMW 5 novej generácie

Benzínové motory

  • 3.0si--306 koní/420 Nm
  • 4.0si--408 koní/620 Nm
  • 5.0 V10--507 koní/530 Nm

Dieselové motory

  • 3.0d--245 koní/573 Nm
  • 3.0sd--300 koní/680 Nm

BMW 5 novej generácie

Za brány sa dostali aj informácie, že klasický 6-stupňový automat by mal byť nahradený supermodernou, 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Výbava bude, ako už to býva v BMW zvykom, veľmi štedrá. A to ako základná, tak príplatková. O design vozidla sa stará Adrian van Hooydonk, ktorý pracuje hneď pod hlavným designérom BMW Chrisom Banglom. Samozrejmosťou je verzia kombi a superšportová M5.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 21

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW 5 novej generácie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.