BMW


Preposlať BMW M5 G-power

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW M5 G-power

03.01.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

BMW M5 pre vás nie je dosť výkonné Nemecká tuningová spoločnosť G-Power pripravila špeciálnu preplňovanú verziu tohoto legendárneho športového sedanu. Tento automobil má prezívku Hurricane a disponuje len ťažko uveriteľným výkonom 720 koní...

BMW M5 pre vás nie je dosť výkonné Nemecká tuningová spoločnosť G-Power pripravila špeciálnu preplňovanú verziu tohoto legendárneho športového sedanu. Tento automobil má prezívku Hurricane a disponuje len ťažko uveriteľným výkonom 720 koní a maximálnou rýchlosťou 340 km/h.

BMW M5 G-power

Motoru zostalo jeho desať valcov, ale pre každú radu bol pridaný jednen kompresor. Hmotonosť motoru je skoro rovnaká a plniaci tlak kompresorov je 0.5 baru. Samozrejme sa úpravy dotkly aj iných častí automobilu, pretože taký nárast výkonu by auto len tak nezvládlo. Boli namontované nové brzdy, vylepšený chladič a zmenou prešla aj palivová mapa motoru. Maximálny krútiaci moment 700 Nm prichádza pri 7200 ot/min. To sa zdá byť trochu vysoko, ke´d si uvedomíte, že základná M5 mala maximum krútiaceho momentu pri 3800 ot/min.

BMW M5 G-power

Výsledok týchto úprav? Automobil zrýchli na sto kilometrovú rýchlosť za 4.2 s, čo je o 0.5 s lepší čas než má sériová verzia tohoto sedanu. Maximálnu rýchlosť sme neskúšali, ale nie je dôvod firme G-Power neveriť. Exteriér sa tiež trochu zmenil. Predná maska je vytvorená z karbónu, rovnako tak ako nový zadný difúzor a spoiler. Obrovské, 21 palcové kolesá obúvajú špeciálne vysokorýchlostné pneumatiky Dunlop a pod kolesami sa skrývajú veľké, šesť piestové brzdy.

BMW M5 G-power

A ako sa zmenila cena? No, trochu nám narástla. Na túto raketu na kolesách budete potrebovať 6.5 mil. v prípade, že si ju chcete kúpiť novú. Pokiaľ už M5 vlastníte a zdá sa vám pomalá, môžete si ju nechať za 2.4 mil. od G-Power upraviť. Ale aj cez svoj zdrcujúci výkon to nieje najvýkonnejšia M5 na trhu. Spoločnosť Currency Motors z Kalifornie vytvorila M5 s dvoma turbodúchadlami, ktorá disponuje eště šialenejším výkonom 800 koní. Ale myslím, že aj tých 720 je viac než dosť.

BMW M5 G-power

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 14

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW M5 G-power


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.