Preposlať Mercedes-Benz SL AMG Black Series

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes-Benz SL AMG Black Series

28.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Modelový rad Black Series bol predstavený už v roku 2006 a tieto autá sú výkonnejšie a rýchlejšie než drvivá väčšina dnešnej automobilovej produkcie. Prvý model z tejto stajne bol SLK55 AMG, po ňom prišiel CLK63 AMG a dnes sa nám predstavuje SL AMG..

Co je to vlastně za auto?

Jeho celý názov znie Mercedes-Benz SL AMG Black Series. AMG má v Mercedese veľkú tradíciu a tento model vyzerá ako DTM verzia. Modelový rad Black Series bol predstavený už v roku 2006 a tieto autá sú výkonnejšie a rýchlejšie než drvivá väčšina dnešnej automobilovej produkcie. Prvý model z tejto stajne bol SLK55 AMG, po ňom prišiel CLK63 AMG a dnes sa nám predstavuje SL AMG, ktoré sa ale na trhu objaví najskôr na jar 2008. A plánovaná cena? Asi 150 tisíc libier (6,6 milióna korún).

Mercedes-Benz SL AMG Black Series

Čo by som mal ešte o tomto aute vedieť?

Najväčšia zmena je v materiáli strechy. Je rovnaký ako v jeho menšom súrodencovi. Podľa svojho príbuzného, aj SL AMG dostalo strechu z karbónu, čo prispieva hlavne k zníženiu hmotnosti celého auta a lepšiemu ťažisku. Nová strecha sa ale na obrázkoch rozpoznať nedá, pretože v Mercedese si zo zakrytovaním auta celkom dobre pohrali.

Mercedes-Benz SL AMG Black Series

Čo tam bude za motor?

To zatiaľ nie je celkom isté. Motor bi-turbo V12 sa zatiaľ vyrába v toľkých kusoch, koľko môže firma Brabus zvládnuť. Ďalšou možnosťou je twin turbo V8 6.2 l. Ale nech bude mať akýkoľvek motor, na vonok bude vyzerať skutočne drsne. Na prednej časti sú 3 veľké nasávacie otvory, upravená je aj maska chladiča a zadná časť automobilu.

Mercedes-Benz SL AMG Black Series

Bude toto auto zo stajne superautomobilov Mercedesu najlepšie?

Áno, aj nie. Nové SL AMG bude rýchlejšie a drsnejšie než akékoľvek známe auto zo stajne AMG. Teda až do tej doby, pokiaľ nepríde celkom nové superauto SLC. To bude pravdepodobne ešte exkluzívnejšie a rýchlejšie, než tento kúsok. Zkúsenosti, ktoré AMG pochytia pri výrobe SL AMG Black Series sa v SLC určite hodia.

Mercedes-Benz SL AMG Black Series

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 7

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mercedes-Benz SL AMG Black Series


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.