Preposlať Ford Focus RS potvrdený!!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ford Focus RS potvrdený!!

19.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Bude, nebude...vo Forde sa konečne rozhýbali a po niekoľkonásobnom zrušení oficiálne potvrdili, že Focus RS bude. Toto prehlásenie prebehlo na tlačovej konferencii pred 3 dňami. Ford tiež uviedol, že RS by sa mal dostať do predaja v roku 2009.

Bude, nebude, bude, nebude...vo Forde sa konečne rozhýbali a po niekoľkonásobnom zrušení oficiálne potvrdili, že Focus RS bude. Toto prehlásenie prebehlo na tlačovej konferencii pred 3 dňami. Ford tiež uviedol, že RS by sa mal dostať do predaja v roku 2009. Tiež sa už asi nemôžete dočkať však? Koncept by sa mal predstaviť verejnosti na London Motor Show v polovici roku 2008.

Prečo čakal Ford tak dlho, kým vypustil ďalšiu generáciu modelu RS?

Všetko záviselo na financiách. Ford sa nachádzal v nie veľmi priaznivej finančnej situácii, tak musel počkať, kým sa z nej dostane. Predchádzajúci model ~1 bol síce veľmi úspešný a predával sa relatívne dobre, ale jeho vývoj bol tak drahý, že automobilke nič nezarobil. Ale teraz Ford vyhral pohár konštruktérov v Rally, a to je viac ako dobrá príležitosť pre odhalenie nového RS. Ford použije pri stavbe tohto automobilu všetky svoje poznatky, ktoré divízia Ford Team RS získala za posledný ročník majstrovstiev sveta v Rally. Vedúci tohto tímu je Jost Capito, ktorý v súčasnosti v značke zastáva aj post vedúceho vývoja automobilov pre Európu.

Ford Focus RS potvrdený!!

Bude model RS replika závodného špeciálu?

Ford ešte oficiálne neoznámil úplnú špecifikáciu vozidla, ale bohužiaľ to vyzerá tak, že vozidlo nebude mať pohon všetkých kolies. John Fleming, prezident Fordu pre Európu prehlásil: ,,Môžem vás uistiť, že nový model RS, ktorý plánujeme vypustiť do predaja bude plnohodnotný nasledovník a ponesie odkaz, ktorý vytvoril predchádzajúci model RS“. Takže sa dá skôr počítať so samosvorným diferenciálom, než s plnohodnotným pohonom 4x4. Výkon najsilnejšieho Focusu sa bude pohybovať na hranici 300 koní a vozidlo by malo byť vybavené aj dvojspojkovou prevodovkou.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ford Focus RS potvrdený!!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.