BMW


Preposlať BMW X6

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW X6

18.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Prinášame vám prvé oficiálne fotografie BMW X6, čo je zatiaľ najočakávanejší automobil roku 2008. Je to štvorkolka, má karosériu podobnú kupé a bude k dispozícii i s motorom V8 twin turbo s výkonom 407 koní...

Prinášame vám prvé oficiálne fotografie BMW X6, čo je zatiaľ najočakávanejší automobil roku 2008. Je to štvorkolka, má karosériu podobnú kupé a bude k dispozícii i s motorom V8 twin turbo s výkonom 407 koní. To bude najsilnejší motor v ponuke až do tej doby, pokiaľ nepríde ostrá verzia M. X6 zdieľa podvozok s modelom ~1, je ale o 20 mm nižší a má šiřší rozchod kolies, kvôli zlepšeniu stability.

BMW X6

Takže toto je to auto, ktorým sa malo stať Posche Cayenne?

Zatiaľ je to určite najšportovejšie SUV. Kým predná časť je okopírovaná z X5 (okrem iných výdychov vzduchu), línie strechy a zadná časť je úplne nová. Nad zadným oknom sa nachádza prítlačné krídlo, ktoré zlepšuje prítlak automobilu k ceste pri vysokých rýchlostiach. Štandardné kolesá budú mať rozmer 19 palcov.

BMW X6

Aká bude X6 priestorná?

Pretože automobil spadá do novej kategórie vozidiel SAV (sports activity coupé), nájdete v ňom miesto len pre 4 ľudí (rovnako, ako kupé radu ~2 a ~3). BMW sľubuje, že na zadných sedadlách bude na kupé prekvapivo dosť miesta. Takže to znamená, že na kupé tam bude miesta dosť, ale na SUV trochu málo. Cestujúci na zadných sedadlách budú obmedzení hlavne znižujúcou sa strechou. Batožinový priestor pojme 1450 litrov batožiny. Interiér je veľmi podobný novej generácii X5.

BMW X6

Máte ešte nějaké užitočné informácie?

Názov najvýkonnejšieho modelu bude BMW X6 xDrive 50i. 8-valcový motor je vôbec prvý, ktorý má dvojité preplňovanie a zároveň uloženie valcov do V. Jednotka má zdvihový objem 4.4 litra, priame vstrekovanie paliva a dáva výkon 407 koní pri 5500 ot/min a 600 Nm pri 1750 ot/min. Technológia dvojitého preplňovania je prevzatá z úžasného motora 35i V6. Motor má neuveriteľný záťah v celom spektre otáčok a zrýchlenie 0-100 km/h zvládne za 5.4 s, čo je len o pol sekundy horší čas, než zvláda nová M3. Najvyššia rýchlosť je 250 km/h.

BMW X6

A čo ostatné motory?

V ponuke bude tiež spomenutý motor 35i, ktorý dáva 306 koní, 402 Nm a X6 s ním zrýchli na 100 km/h za 6.7 s. Čo je o kúsok lepší výsledok, než zvláda väčšina súčasných hot hatchov. Na európskom trhu sa ale určite bude tešiť väčšej pozornosti dvojica dieselových motorov. Základný bude klasický 3.0d, ale budete si môcť kúpiť aj super-diesel 35d. Ten disponuje aj dvojitým preplňovaním, dáva výkon 286 koní, krútiaci moment 580 Nm a automobil s ním zrýchli 0-100 km/h za 6.9 s. Základný diesel 3.0d disponuje len jedným turbodýchadlom a dáva výkon 235 koní a 520 Nm. Zrýchlenie 0-100 km/h je otázkou 8 s.

BMW X6

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 186

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW X6


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.