BMW


Preposlať BMW M3 Convertible

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW M3 Convertible

11.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Po verzii sedan sa BMW M3 predstaví aj vo verzii kabrio...

BMW sa ani nesnažilo poriadne ho zamaskovať, čo?

To je pravda. BMW M3 Convertible videli bez akéhokoľvek maskovania mesiace pred svojím oficiálnym debutom. Zahliadol ho jeden pozorný fotograf v uliciach Mníchova a jedná sa už o tretí derivát športového vozidla M3. Takže po verzii kupé a sedan sa dočkáme aj kabrioletu. Verejnosti by sa mal oficiálne predstaviť v marci 2008 na Geneva Motor Show. Cena by mala štartovať na 54 tisícoch libier (asi 2 340 000 korún.

BMW M3 Convertible

Vyzerá skoro ako kupé...

BMW bolo schopné preniesť elegantné tvary verzie kupé aj do kabbrioletu. Kým väčšina vozidiel s pevnou skladacou strechou má obrovské prední sklo, aby bola dodržaná dĺžka strešnej časti kvôli ľahšiemu uskladneniu strechy, M3 má plne automatickú oceľovú strechu, ktorá sa skladá z troch častí. Tretia časť je zadné sklo a to je pri skladovaní uložené nad ostatnými časťami a strecha tak zaberá menej miesta. Ale ani tak nesmiete očakávať nejaký závratne veľký batožinový priestor. S natiahnutou strechou máte k disozícii 350 litrov a po jej zatiahnutí sa kufor zmenší na 250 litrov.

BMW M3 Convertible

Urobili v BMW niečo pre to, aby sa nezhoršila tuhosť karosérie a auto sa tak v zákrutách nekrútilo ako rôsol??

Samozrejme. Nová verzia M3 kabrio je o celých 50% tuhšia, než predchádzajúca generácia tohto automobilu. M3 kabrio príde s novými výstuhami karosérie, aby šasi vydržalo výkon 8-valcového motora so zdvihovým objemom 4.0 litre. Samozrejme pridanie výstuh sa muselo niekde odraziť a odniesla to hmotnosť. BMW M3 kabrio má s váhou 1860 kg oproti verzii kupé dosť veľkú nadváhu. To váži o 200 kg menej.

BMW M3 Convertible

Snáď nebude nadbytočná hmotnosť obmezovať výkon auta...

No, v to tiež dúfame. Kým kupé má kvôli zníženiu hmotnosti karbónovú strechu, do kabria sa proste vrazila oceľová. Veľa hmotnosti naviac robí aj elektro-hydraulický mechanizmus, ktorý sa stará o natiahnutie a stiahnutie strechy. Ale to neznamená, že by bol tento kabriolet nejaký flákač. S výkonom 420 koní pri vysokých 8200 ot/min a krútiacim momentom 400 Nm pri 3900 ot/min sa dostane na 100 kilometrovú rýchlosť za 5 sekúnd aj nejaké drobné a maximálna rýchlosť bude obmedzená na obligátnych 250 Km/h. Proste ďalší rýchly kabriolet, ktorý bude stáť za hriech.

BMW M3 Convertible

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW M3 Convertible


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.