Preposlať Mini Cooper 4x4

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mini Cooper 4x4

24.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

BMW usúdilo, že by malo do módy automobilov 4x4 zasiahnuť viac, a tak bol ohlásený nový model Mini 4x4.

Mini, ktoré je reznuté offroadom? Vyzerá skôr ako ~2, ktorý stojí na špičkách...

Správne, tento prototyp je naozaj založený na modeli Clubman. Keď sa ale pozriete z bližšia, objavíte detaily, ktoré prezrádzajú prítomnosť pohonu 4x4. Najväčšie vodítko je zvýšená svetlá výška automobilu, vďaka ktorej bude môcť Mini vyraziť aj do ľahšieho terénu. Ďalším detailom, ktorý ale bohužiaľ nie je na obrázkoch vidieť, je prítomnosť zadného hnacieho hriadeľa. Nečakajte ale výkony ~1, ktorá sa dostane takmer všade. Tu pôjde, skôr než o zdolávanie príkreho terénu, hlavne o štýl. Vzhľadom k obrovskej obľube oplastovaných automobilov, ktoré vychádzajú zo svojich sériových variánt a pridávajú pohon 4x4, je úspech Mini skoro zaručený.

Mini Cooper 4x4

Ako sa bude volať?

To sa ešte nevie. Zvažovali sa možnosti ako Monte (podľa špeciálneho Mini, ktoré závodilo v Rally Monte Carlo) alebo Colorado. Vďaka upravenej karosérii bude výroba tohto modelu pre BMW skutočne tvrdý oriešok. Továreň v Oxforde vychrlí každý rok 220 tisíc automobilov tejto kultovej značky, v roku 2008 sa výroba zdvihne kvôli modelu Clubman až na 260 tisíc a zaradenie modelu 4x4 do výroby v tejto továrni by znamenalo navýšiť výrobnú kapacitu o ďalších 80 tisíc. Podľa produkčného šéfa BMW Franka-Petera Arndtta bude továreň v Oxforde schopná vyrobiť ročne vyše 300 tisíc kusov. No, BMW má so svojou najmenšou značkou skutočne veľké plány.

Mini Cooper 4x4

Stále sa to veľmi podobá Clubmanovi..asi by to chcelo trochu lepšie odlíšenie..

To máte pravdu. Mini neponesie klasické označenie SUV, ale SAV. Čo znamená ,,sports activity vehicle“. Predaj by mal začať v roku 2009 a môžeme očakávať cenu okolo 20 tisíc libier (asi 864 000 korún). Tak čo, zbláznili sa ľudia v marketingovom oddelení Mini, alebo nie? Niekto by určite povedal, že áno. Ale Mini SUV by skutočne mohlo byť strelou do čierneho. Ponuka motorov bude zahŕňať benzínový 1.4, 1.6 a diesel 1.6. Časom by mohla doraziť aj ostrá verzia S.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mini Cooper 4x4


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.