Preposlať Mercedes E63 AMG 2009

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes E63 AMG 2009

14.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Diskusie o uvedení nového modelu Mercedesu triedy E stále pokračujú a teraz sa objevili nejaké nové informácie o najsilnejšej verzii E63 AMG. Automobil bude mať oproti predchodcovi množstvo oveľa vyspelejších systémov....

Diskusie o uvedení nového modelu Mercedesu triedy E stále pokračujú a teraz sa objevili nejaké nové informácie o najsilnejšej verzii E63 AMG. Automobil bude mať oproti predchodcovi množstvo oveľa vyspelejších systémov a je isté, že sa bude jednať o priameho konkurenta BMW M5.

Mercedes E63 AMG 2009

Klasická verzia bude svojím designem pripomínať najluxusnejší Mercedes, a síce S-line. Zadná časť bude mať skoro totožné, elegantné svetlá. Paket AMG bude k dispozícii aj k obyčajným verziám a vytvorí z umierneného sedanu skutočného dravca. Teda, aspoň na pohľad. Čo sa týka verzie AMG, tá bude mať väčšie brzdy, 19-palcové zliatinové kolesá v základe a štvoricu ladených koncoviek výfuku. Predná časť bude pripomínať skôr CLS, a to ako svetlami, tak aj maskou chladiča. V dnešnej dobe prichádzajú do módy ekologické vozidlá, a ani trieda E nebude výnimkou. Mercedes sľubuje produkciu emisií len 134 g/km a motor by mal mať najvyšší krútiaci moment 560 Nm. Pravdepodobne nie je potrebné pripomínať, že sa jedná o 3.0 litrový diesel V6. Presný výkon nebol uvedený, ale dá sa očakávať 250 a viac koní.

Mercedes E63 AMG 2009

Mercedes E63 AMG 2009

Čo sa týka ostatných motorov, základný diesel bude mať štyri valce a zdvihový objem 2.2 litra. Zatiaľ nebola potvrdená prítomnosť osemvalca. Základný benzínový motor bude mať zdvihový objem 1.8 litra a v dýchaní mu bude pomáhať kompresor. Najsilnejší motor v klasickej verzii bude mať zdvihový objem 6.2 litra a osem valcov. Najostrejšia verzia AMG bude disponovať, ako ináč, motorom V8 6.3 litra. Tento motor má atmosferické plnenie, a preto sa vyznačuje skvelým záťahom vo vyšších otáčkach, ale veľmi dobre zaťahuje aj v strednej časti otáčkomera.

Mercedes E63 AMG 2009

Mercedes E63 AMG 2009

Ale k tomuto motoru si pripravte tučnú kreditku, pretože pod 15 litrov sa len tak nedostanete. O interiéri zatiaľ nepadlo ani slovo. Na svoju oficiálnu premiéru si Mercedes E musí zatiaľ počkať, tá bola naplánovaná na autosalón v Ženeve. Základná cena by sa mala pohybovať na hranici 30 tisíc libier (asi 1 250 tisíc korún). Predbežná cena verzie AMG nebola zverejnená, ale určite bude veľmi vysoká.

Mercedes E63 AMG 2009

Mercedes E63 AMG 2009

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mercedes E63 AMG 2009


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.