BMW


Preposlať BMW V5

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW V5

03.10.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

BMW testuje priameho konkurenta pre Mercedes-Benz R class.

Čo to vlastne je?

Detailov zatiaľ veľa nie je, ale vyzerá to na ďalší model BMW, ktorý má vyplniť medzeru v ich ponuke automobilov, s pracovným názvom V5. Na rozdiel od Mercedesu-Benz R class, ktorý sa zatiaľ až tak dobre nepredáva, sa v BMW rozhodli pre celkom rozdielny vzhľad. Skôr ako luxusné kombi vyzerá ako nižšia a ľahšia X5. Odhalenie tohoto modelu je v pláne na Frankfurt Motor Show v roku 2009.

BMW V5

Ale vyzerá podobne ako novo predstavená X6.

Skutočne sa mu trochu podobá. Zdá sa, že BMW tvorí čím ďalej, tým viac štýlové modely. To je tiež hlavný dôvod, prečo bol viac úžitkový a ,,krabicový“ koncept V3 zrušený. Zvažujúca sa zadná časť vozidla vyústi v maximálny počet sedadiel 5. Takže nebude žiadna 7-miestna verzia. Pre bežné použitie je 5 sedadiel určite lepšie. Ale línia strechy nie je jediný prvok prevzatý z X6, podobná bude aj svetlá výška vozidla, ktorá bude určite dostačujúca aj na nejakú nespevnenú cestu. Špionážne fotografie odhaľujú, že na zadných sedadlách bude pre cestujúcich dostatok miesta. Kvôli zvažujúcej sa streche bude s najväčšou pravdepodobnosťou trocha obmedzený batožinový priestor, ale bude vybavený praktickým výklopným zadným sklom.

BMW V5

Čo by som mal ešte vedieť?

Auto je postavené na platfome z X5 a X6, takže pohon všetkých kolies bude vo všetkých verziách štandardný. V5 bude mať rovnakú dĺžku a šírku ako X5, ale bude asi o 200mm nižšia. Zaujímavá maska zadnej časti prezrádza, že je tu priestor pre 4 výfuky, čo by znamenalo športovú verziu M s 10-valcem. Po vypustení sa bude auto predávať s 3.0 benzínovým a dieselovým motorom a s V8 s obsahom 4.8 litra. Hlavné umiestnenie pre V5 bude s najväčšou pravdepodobnosťou americký trh.

BMW V5

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW V5


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.