Preposlať Nissan GT-R

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nissan GT-R

27.09.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nissan GT-R si to rozdal na Nurburgringu s 911 Turbo...a bol LEPŠÍ

Nissan GT-R ,,rychlejší ako Turbo“

Nissan GT-R: šialenstvo pokračuje

Už sme ho tu raz mali. Priniesli sme Vám video ako si to rozdáva s 911 Turbo na okruhu Laguna Seca v USA. Teraz ho inžinieri ešte zdokonaľujú pre predstavenie na Tokyo Motor Show 2007 a tvrdia, že je ešte rýchlejší ako jeho rival zo Stuttgartu.

Nissan GT-R

Ale zajímá nás to?

Väčšinou berieme tvrdenie o testovaní na Nurburgringu a jeho skvelých výsledkoch trochu s rezervou, ale tentokrát to vypadá, že pre Nissan GT-R, čo je vlastne rýdzo športové auto to budeme brať vážnejšie. Jeden zo špionážnych fotografov, ktorý bol na okruhu aby urobil snímky, mal so sebou stopky práve vo chvíli, keď sa na okruh dostavilo druhé auto, aby sa proti sebe postavili na štarte behom testu na uzatvorenej trati. A bolo to opäť 911 Turbo.

Nissan GT-R

~2

Tu sú nejaké čísla. Ako bol vlastne Nissan GT-R rýchly?

GR-T dosiahlo času v ostrom kole v blízkosti ,,Zeleného Pekla“ 7min 38sec, čo je o 2 sekundy lepší výsledok ako čas, ktorý tu stanovil Walter Röhrl s 911 Turbo. Samozrejme nemôžeme vedieť, aké priority tu na okruhu mali inžinieri od Porsche, ale výsledky Nissanu by sme nemali brať na ľahkú váhu. Zamerali sa inžinieri Porsche na letmé kolesá? Alebo testovali chladiaci systém? To nevieme. Ostatne, najrýchlejší čas tu na okruhu stanovila 911 GT2 a jej rôzne tuningové deriváty. Ale časy Nissanu nasvedčujú tomu, že takto riadená strela bude naozaj pekelne rýchla.

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Presné technické údaje sú ešte opradené tajomstvom. Ale je skoro isté, že motor bude mať obsah okolo 4 litrov, válcov bude 6 a dvojité preplňovanie bude dohromady dávať aspoň 500 koní. Pohon bude samozrejme 4x4 kvôli prenosu výkonu a točivého momentu na ceste. A to tiež znamenalo úspech predchádzajúceho modelu a to že, bol proste úžasný a rýchly za akýchkoľvek podmienok.

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Koniec blbostí!! Kedy ho uvidíme naživo??

JEšte si musíme pár týždňov, dní počkať. Nissan ohlásil že oficiálne predstavenie bude na Tokyo Motor Show 24. októbra 2007. My budeme nového Nissana testovať len o trochu neskôri. A potom môžeme zistiť, či má táto japonská raketa dostatok talentu aby, poriadne prerazila v Európe a vytlačila tie najlepšie až na druhé miesto.

Nissan GT-R

Nissan GT-R

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 12

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nissan GT-R


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.