Preposlať Fiat 500 Abarth SS - delová guľa

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fiat 500 Abarth SS - delová guľa

21.09.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Fiat, Abarth, 500, SS,

Fiat 500 Abarth? To už sme videli...

Áno videli, ale toto nie je 500 Abarth. Toto je silnejší súper športovej verzie s väčším výkonom. Je to skutočne výkonný hothatch. Až sa objaví na trhu, bude to jedna z najrýchlejších ,,vreckových rakiet´´. Očakávame, že bude k dispozícii s množstvom doplnkov, takže nebude problém poskladať si ho úplne podľa seba a prispôsobiť si tak svoju novú hračku.

Fiat 500 Abarth SS - delová guľa

Takže aký bude vlastne rýchly?

Žiadne oficiálne čísla zatiaľ nemáme a Fiat je zatiaľ celkom nerozhodný, čo sa týka uverejnenia parametrov aspoň pre slabší 500 Abarth. Zatiaľ sme zistili, že 500 Abarth bude poháňaný preplňovaným motorom s obsahom 1.4 naladeným na výkon okolo 135 koní. Špionážne fotky zamaskovaného 500 Abarth SS odhaľujú zväčšený predný nárazník a 2 nové prívody vzduchu kvôli chladeniu silného motora. V Grande Punto Abarth má rovnaký motor výkon naladený na 150 koní, vo verzii SS je to dokonca 180 koní. Pre najdivokejšiu 500-ku sa očakáva výkon medzi 165 – 180 koňmi.

Fiat 500 Abarth SS - delová guľa

Čo je ešte nové?

Okrem ďaleko väčšieho vyčnievajúceho predného nárazníka a zmenenej prednej masky sú viditeľné aj nové prahy, ktoré sú položené oveľa nižšie, ako má slabšia verzia. Tento prototyp sa používal skôr na testovanie motora ako tlumičov: preto je postavený na obyčajných kolesách z modelu 500.

Aké sú ďalšie znaky Abarth 500 SS?

Koncovky výfuku. Kým Grande Punto Abarth a 500 Abarth majú zdvojenú koncovku výfuku na jednej strane, modely SS budú rozpoznávané prevažne podľa dvoch koncoviek výfuku, každá na inej strane. A Fiat naviac tvrdí, že na žiadnej verzii Abarth nebude logo Fiatu.

Fiat 500 Abarth SS - delová guľa

Takže to znamená znovuuvedenie značky Abarth na trh?

Áno. Prvé auto Abarthu bude Grande Punto, ktoré sa začne predávať v októbri 2007, zatiaľ len na talianskom trhu. Napríklad v Angicku si naň budú musieť počkať až do leta 2008. Fiat je dobrý! Pred pár rokmi bol na pokraji bankrotu a odtrhol sa od GM. Teraz je späť a postavil jedno z najlepších malých áut na trhu. Len dúfajme že športová verzia bude rovnako dobrá ako jej slabší a lacnejší súrodenci.

Fiat 500 Abarth SS - delová guľa

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 13

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Fiat 500 Abarth SS - delová guľa


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.