Preposlať Opel E-Flex – vízia budúcnosti

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Opel E-Flex – vízia budúcnosti

11.09.2007 | Václav Soukup | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

General Motors predstavil futuristickú štúdiu vozu, na ktorej prezentuje svoje nové úsilie pri vývoji alternatívnych pohonov.

Zatiaľ čo dnes ponúka spoločnosť General Motors prostredníctvom svojej značky Opel alternatívny pohon CNG (spaľovanie zemného pylnu) a zároveň v dcérskom Saabu pracuje s pohonom na biopalivá, v koncepte E-Flex sa zamerala predovšetkým na kombináciu súčasných energií.

Opel E-Flex – vízia budúcnosti

V štúdii vozu E-Flex, ktorá sa verejnosti predstaví už za pár dní na autosalóne v nemeckom Frankfurte, preto nájdeme ako energetickú jednotku využívajúcu vodík, tak elektrické batérie aj klasickú nádrž na pohonné hmoty.

Opel E-Flex – vízia budúcnosti

Lithium-ionová batéria dáva výkon 136 kW / 185 k. Pokiaľ sa batéria vybije, umožní ďalšiu jazdu generátor s výkonom 53 kW / 72 k. Ďalej je tu spaľovací motor poskytujúci výkon 120 kW / 163 k a točivý moment 370 Nm. K dispozícii je zážihový trojvalcový turbomotor 1,0 l Range Extender aj biodiesel 1,3 l DCTi, pričom dojazd na elektrickú energiu vozu E-Flex sa pohybuje od 60 do 70 km. Na vývoji batérie sa podieľali celkom traja výrobcovia: Compact Power Inc, Continental Automotive a A123.

Opel E-Flex – vízia budúcnosti

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Opel E-Flex – vízia budúcnosti


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.