Preposlať Nový Opel Agila pre rok 2008

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nový Opel Agila pre rok 2008

10.09.2007 | Václav Soukup | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Najmenší Opel vstúpi vo svojej novej dospelejšej podobe na trh na jar roku 2008.

Preč je dojem detského vozítka, ktorý mohol občas vyvolať pohľad na nový model Opel Agila. S piatimi dverami a piatimi sedadlami je nová Agila nielen rovnako praktická ako jej predchodkyňa, ktorých sa v Európe predalo asi 440 000 kusov, ale má aj oveľa dospelejší výraz. Nová Agila sa vyznačuje vyváženými krivkami a elegantnou bočnou líniou. Cestujúcim zostáva príjemne vyvýšená poloha posedu, ale línia strechy sa dynamicky zvažuje a prechádza smerom dozadu v jemnom oblúku. Vďakda tomu sa podarilo dosiahnuť koeficient aerodynamického odporu vzduchu Cx len Cx= 0,35, čo je s ohľadom na rozmery a proporcie vozidla veľmi dobrá hodnota. Auto do mesta je teraz o 20 cm dlhšie, o 6 cm širšie, ale o 7 cm nižšie ako jeho predchodca.

Nový Opel Agila pre rok 2008

Základným motorom je takmer litrový 3-valec so 4-ventilovou technikou rozvodu, s výkonom 48 kW/65 k. Ďalším motorom je 4-valec s objemom 1,2 l a výkonom 63 kW/86 k, ktorý je po prvýkrát k dispozícii aj s automatickou prevodovkou. Najhospodárnejším motorom modelovej rady Agila je turbodiesel „common-rail“, ktorý z objemu 1,3 l dáva výkon 55 kW/75 k.

Nový Opel Agila pre rok 2008

Opel vstupuje do modelového roku 2008 s mnohými inováciami a predstavuje osviežené modelové portfólio. Medzi najdôležitejšie zmeny patrí výrazne vyššia úroveň výbavy pre modely Vectra, Vectra Caravan a Signum. Špičkové motory 206 kW/280 k pre Vectru OPC a Vectru OPC Caravan sú po prvýkrát k dispozícii aj so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. V modelovej rade Corsa vyplní medzeru medzi verziami Corsa Sport a Corsa OPC model Corsa GSi.

Niektoré ďalšie novinky pre rok 2008:

  • Corsa 1.3 CDTI je k dispozícii aj s prevodovkou Easytronic
  • Antara 2.0 CDTI s motorom s výkonom 127 k a s časticovým filtrom
  • Nové liate kolesá, prispôsobivejšie audiosystémy, nové farby
  • Pohon: Dva zážihové motory, jeden turbodiesel, automatická prevodovka

Nový Opel Agila pre rok 2008

Zdroj: GM

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 15

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nový Opel Agila pre rok 2008


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.